top of page

SEÇİl BESEn KİmDİR?

 
Seçil Besen kurumsal hayatta yaklaşık  7 yıl boyunca İnsan Kaynakları, İş ve Kampanya Geliştirme alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. Koç Holding ve  Tanı Pazarlama İletişim Hizmetleri çalıştığı şirketler arasında yer almaktadır. İnsan Kaynakları görevinde Koç Holding Kişisel Gelişim Seminerleri, Gelişim Aktivitesi Programları, Koçkariyer ve Koçkariyerim projelerinde liderlik yapmış olup, bu alanda başarılara imza atmıştır. İş ve Kampanya Geliştirme görevi sürecinde de farklı sektörlerde yer alan 23 adet firmaya özel kampanya danışmanlığı yapmış olup, hem yaratıcı hem de CRM içerikli kampanya önerileri hazırlayarak firmaların yıllık kampanya planlarının hazırlanmasında önemli rol sahibi olmuştur. En son yaptığı çalışmasında önermiş olduğu kampanya DPİD ödüllerinde birincilik almıştır.
 
Kurumsal hayattaki kariyeri devam ederken, yaşam kendisini mezunu olduğu bölümün kapılarını tekrar aralamasını sağlamış ve bu alanda yüksek lisans yapması için önüne bir fırsat çıkarmıştır. Böylece başarı bursu ile bitirmiş olduğu Koç Psikoloji bölümünün ardından Beykent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını bitirmiştir. Bu eğitimin yanı sıra 2,5 yıl boyunca devam eden Prof. Dr. Mehmet Sungur’un bizzat kendisinin vermiş olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Şuan Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji doktora programına devam etmektedir.
 
Hipnoz deneyimi ile bilinçaltının olağanüstü değişim potansiyeline sahip olduğunu farkeden Seçil, bu konuyla ilgili olarak kendini geliştirmek isteyerek alanında uzman isimlerden bu eğitimi almaya karar verdi. Böylece Üsküdar Üniversitesi’nde  Tıbbi Hipnoz eğitim programını başarıyla tamamladı.  Hipnoz ile bağımlılıklar, anksiyete, panik atak, sınav kaygısı, performans yönetimi, güvensizlik, migren...vb. gibi durumların Hipnoz ile tedavilerinin olduğuna tanıklık etti. Eğitim süresince Hipnozla yaşanan sürecin gerçek bir farkındalık deneyimi olduğunu keşfetti. Kendi bireysel seanslarında hipnoz ile de  çalışmaya başladı.
 
Bunun yanısıra Kadir Has Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı ve Arabuluculuk eğitim programlarına katılarak da , bu programları başarı ile tamamlayan Seçil Besen, özellikle ilişkiler ve evlilik konusunda kendisine gelen danışanlarında, danışanların farklı ihtiyaç ve durumları olabileceğini göz önünde bulundurarak eklektik yaklaşım kullanmayı tercih etmektedir.
 
Aldığı eğitimlerin sonucunda insanların yaşamlarında bir fark yaratabilmenin kendisinin yaşam amacı olduğunu anlayan ve bu alanda çalıştığında kendisini yaptığı işle daha iyi özdeşleştirdiğine inanan Seçil Besen, kurumsal hayat içindeki kariyerine son verdi. Ve böylece tamamiyle bireysel olarak danışanlarına destek verme alanına  yöneldi.
 
İnsanın hayatında eğitiminin önemini bilen ve sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen Seçil, Heal Your Life ve Meleklerle Yaşamak eğitimlerine de katılmıştır. Orada öğrendiği metodları öncelikle kendinde deneyimleyip  daha sonra danışanlarında içsel farkındalık, kendini anlama,sevme ve kabul etme, başkalarını ve hayatı sevmeyi öğrenebilme konusunda  psikoterapi seansları ile birlikte harmanlamaktadır. Melek Koçluğu ve Heal Your Life eğitmenliği de ayrıca uzmanlık alanlarıdır.
 
Bireysel danışmanlık hayatı devam ederken yolu Aslı Taş Kayabaş ile kesişen Seçil Besen, Kuzey Akademi Eğitim ve Danışmanlık firmasında şirketlere özel eğitim programları tasarlayarak, çeşitli konularda kurumsal eğitimler vermektedir. Seçil şu anda kanal olarak yaptığı bireysel şifa seansları,  klinik psikolog olarak bireysel danışamanlık seansları ,ayrıca Kuzey Akademi'de kurumlara verdiği eğitimler aracılığı ile, insanların yaşam kalitesini arttırma niyetiyle çalışmaktadır. Seanslarında ve eğitimlerinde tanıdığı her yeni kişi ile de hayatında yeni bir şey öğrenmeye devam etmektedir.
 

 

bottom of page