top of page

KİTAP ÖNERİLERİ

Kitap Adı: Düşünce Gücüyle Tedavi

Yazarı: Louise Hay

 

Bu kitap her kütüphanede yer almalı diyorum, çünkü içinde bulunduğumuz koşullarda bazen hayatın o kadar çok materyalist boyutunda takılıp kalıyoruz ki...Bunun yanında hayatın hatta kendimizin en derin ve en değerli boyutu olan maneviyattan, duygudan, duygularımızdan kopup gidiyoruz...

 

"Mış" gibi yaşamlara bırakıyoruz kendimizi, ilişkilerimizi ve hatta duygularımızı, hissettiklerimizi...Bu kitap unuttuğumuz bir şeyi bize hatırlatıyor: "İnandığın Şey Senin Gerçeğindir"...Ne kadar "Mış" gibi yaşamlar içinde olsak da eğer derinlerimizde mutluluktan, sevgiden, barıştan uzaksak, kendimizi affetmeden uzaksak ne yaparsak yapalım aradığımızı bulamayacağız. Ve bir çok hastalığa davetiyemizi de vermiş olacağız belki de çoktan verdik bile...

 

Orjinal adı '' You Can Heal Your life'' olan Louise Hay'ın kitabı olan Düşünce Gücüyle Tedavi kitabına bir şans verin...Belki de bu kitaba verdiğiniz şans kendinize verdiğiniz şansa dönüşür.

Kitap Adı: Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Yazarı: Laurent Gounelle

 

Son zamanlarda okuduğum en ilham verici kitaplardan biri...

Kişisel gelişim kitaplarına karşı önyargınız varsa , bu kitabı özellikle tavsiye ediyorum. Roman tadındaki anlatımıyla kendi hayatınızı sorgulamaya, "Hayır"diyememenin insanda yarattığı yükü anlamaya, hayata karşı kendi oluşturduğunuz engellerinizi keşfetmenizi sağlıyor...

 

Kitap bittiğinde de bir köşeye çekilip, sessizce oturup, elinizde kahvenizle uzaklara bakarak hayatınızdaki önemli anları tekrar hatırlama ihtiyacı hissediyorsunuz... Benden söylemesi:)

Kitap Adı: Cesur Sorular

Yazarı: Dost Can Deniz

 

"Yanıtlar değildir yaşamı değiştiren...Yaşamı değiştiren sorulardır."

Bu cümleyi gördükten sonra bu kitabı alıp okumalıyım dedim kendi kendime. Ne iyi yapmışım da okumuşum. Kitabın içinde cevaplamanız gereken 101 soru var. Bu sorular kendinizle yüzleşmenizi, acı tatlı bir süreçten geçmenizi sağlıyor. En güzeli ise kişinin kendi ile farkındalığını arttırıyor. Ne yazık ki roman gibi yatağa uzanarak okunup geçilecek bir kitap değil. Sağlam kafayla, yüksek konsantrasyonlu bir şekilde okunması, cevaplanması gereken bir kitap...Biraz bu nedenle zaman alıcı olabiliyor. Ama verimli ve kendinize dürüst olarak verdiğiniz cevaplar ile kitabı bitirdiğinizde eski yaşamınıza dönmeniz zor. Kitabın sonuna kadar gelebilirseniz küçük de olsa büyük de olsa hayatınızda değişim yaratmak için bir adım atmış olacağınızı düşünüyorum. 

Sırf bu yüzden bile bu kitaba şans vermek gerekir.

Kitap Adı: Büyü Dükkanı

Yazarı: Yeşim Türköz

 

Bu kitabı okumadan önce şu soruya yanıt vermeniz gerekir önce: Hayatta en çok istediğiniz şey, gerçekten de hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir?Bu kitap yaşlı bir adamın sahip olduğu bir dükkandaki gerçekleşen mucizevi alışverişleri anlatıyor. Bu yaşlı adamın dükkanındaki alışverişlerde para geçmiyor. Hayattaki en çok sahip olmak istedikleri şeyer için gelen kişilerden yine hayatlarındaki bir şeyden vazgeçmeleri isteniyor. Ve hikaye de okuyanı bu noktada alıp, kendi hayatının yolculuğuna çıkarıyor...

Kızılderililer Yüce Ruh'tan bir şey istedikleri zaman en sevdikleri eşyayı alır uçurum kenarına gider ve dileğini içtenlikle haykırırken o en sevdiği eşyayı uçurumdan atarlarmış.

Peki siz o çok istediğiniz şey için bedel olarak uçurumdan neyinizi atardınız? Huzurunuzu? Aşkınızı? Tutkunuzu? Yeteneklerinizi? Özgürlüğünüzü?

Kendinizle yüzleşmeye varsanız, bu kitap kaçmaz...

Kitap Adı: Niyet Deneyi

Yazarı: Lynne McTaggart

 

Gerçekten odaklanılarak yapılan niyetlerin gerçekleşme olasılığı nedir sizce? Düşüncenizin gücüne inanıyor musunuz? Ya da kendi düşüncelerinizle sağlığınıza kavuşmaktan tutun da bir olayın gerçekleşmesini sağlama konusunda inancınız nedir? 

Bu sorulara yanıtlarınız olumsuz ve düşünce ile bir değişim olmayacağına inanıyorsanız, bu kitap sizin fikrinizi değiştirme konusunda baya iddalı olacaktır.

Alanında uzman bilim adamları tarafından çeşitli üniversitelerde yapılan araştırma sonuçlarını okudukça kendinize, düşüncelerinize en önemlisi de beyninize olan hayranlığınız ve inancınız artabilir. Benden söylemesi...

Kitap Adı: Tanrılar Okulu

Yazarı: Stefano E. D'Anna

 

Sizin onu değil de , asıl onun sizi bulması gereken bir kitap...Ne demek istedim? Bu kitap öylesine rafta görülüp alınıp okunacak, boş zamanı değerlendirmek amaçlı veya zorla okunacak bir kitap değil. Hayatınızda hazır olduğunuzda zaten önünüze çıkıp gelecek bir kitap. İşte o zaman bu kitap size büyülü kapılarını aralayacak ve içine alacaktır.

"İçindeki şartları değiştirmeden,yaşamındaki dış koşulları değiştiremezsin.
İyileşme içerden başlar..."

Kitabın içeriğinden alınan yukarıdaki cümleler Zümrüd-ü Anka kuşu hikayesindeki gibi yanarak ölüp, küllerinden yeniden doğmayı özetlerken aslında kitabın içeriği hakkında da çok güzel ipuçu veriyor. Eğer bu kitap olur da bir gün karşınıza bir vesile ile çıkarsa muhakkak okumanız gereken kitaplardan biri olacaktır.

Her kütüphanede olması gereken kitaplardan biri... 

bottom of page